Правила безпеки

Правила безпеки Рекомендації безпеки під час покупок та продажів онлайн

Більшість угод на Аукціон24 завершується успішно, однак ніхто не застрахований від зустрічі з недобросовісним контрагентом. Тому, щоб уникнути таких ситуацій, Аукціон24 зібрав ряд порад, які допоможуть вам захистити себе і не стати жертвою шахраїв при покупках та продажах в інтернеті. Частина з цих рад складена нами, а частина – від досвідчених продавців та покупців.

Загальні рекомендації продавцям і покупцям

  • Купуючи товари з допомогою торгового майданчика, Аукціон24 рекомендує зустрічатися з продавцем особисто в людному та знайомому вам місці й розраховуватися готівкою після того, як товар оглянутий і перевірений. Цей спосіб зводить до мінімуму ризик бути обдуреним, ви самостійно зможете перевірити якість товару. Покупець в цьому випадку зможе переконатися в тому, що товар йому підходить (по зовнішньому вигляду, функціональності і т. п.). Продавець ж зможе на місці отримати оплату за свій товар. Уважно перевіряйте купюри при яскравому світлі.
    Виключіть можливість передачі вам фальшивих грошей за товар.
  • У випадку, якщо товар знаходиться в іншому місті, Аукціон24 рекомендує користуватися доставкою з післяоплатою. Не рекомендується перераховувати передоплату на банківську картку – навіть якщо вона мінімальна.
  • В жодному разі нікому не передавайте свою конфіденційну інформацію: дату народження, пін-код та CVV-код банківських карт, які підтверджують смс-коди та інше.
  • До здійснення угоди зберігайте всі докази взаємодії: e-mail листування, sms-повідомлення, журнал дзвінків, чеки про оплату і т. п.

При роботі в сервісі auction24.com.ua:

  • Переконайтеся, що ви знаходитесь на Auction24.com.ua. Якщо при переході по посиланню вас просять ввести телефон для отримання доступу до Auction24.com.ua, не робіть це (на данний момент авторизація через мобільні сервіси відключена). З рахунку знімуть гроші.
  • Остерігайтеся занадто вигідних пропозицій. Якщо ціна здалася вам надто низькою, прислухайтеся до інтуїції — можливо, перед вами підробка або неякісний товар.
  • Вибирайте товари, які можна купити недалеко від Вашого місцезнаходження. Якщо продавець вимагає передоплату і каже, що товар знаходиться в іншій країні або місті, найкраще знайти того, хто готовий зустрітися з вами особисто.
  • Не повідомляйте номер паспорта, пін-код та CVV-код банківських карт, та інші персональні дані. Якщо вас намагаються переконати — це перша ознака того, що ви маєте справу з недобросовісними покупцями і продавцями.

Що робити, якщо ви стали жертвою шахрая?

Людина, яка постраждала від дій шахрайства, природно, хоче знайти шахрая та повернути свої гроші. В Аукціон24 нерідко надходять звернення з проханням знайти чи допомогти знайти шахрая. Але ні Аукціон24, ні будь-який інший торговий майданчик не можуть цього зробити – для цього існують відповідні установи, а саме правоохоронні органи. Тільки за запитом до правоохоронних органів ми надаємо персональні дані користувачів. Ми рекомендуємо обов'язково звертатися до правоохоронних органів, надаючи їм всі відомості в якості сканів листування,sms-повідомлень, чеків про оплату товару і т. п. Користувач також може надати ці дані в службу підтримки Аукціон24, яка заблокує шахрая.